Loratadinski analozi

Simptomi

Ova stranica sadrži popis svih analoga Loratadina u sastavu i indikacije za upotrebu. Popis jeftinih analoga, a možete usporediti i cijene u ljekarnama.

  • Najjeftiniji analog loratadina: diazolin
  • Najpopularniji analog loratadina: Nixar
  • ATX klasifikacija: Loratadin
  • Aktivni sastojci / Sastav: loratadin

#TitulaCijena u RusijiCijena u Ukrajini
1Diazolin mebhidrolin
Analogni u indikaciji i načinu uporabe
4 rub2 UAH
2Ketotifen ketotifen
Analogni u indikaciji i načinu uporabe
30 rub3 UAH
3Loraheksal loratadin
Analogni u sastavu i indikaciji
40 rub--
4Loratadin-Akrikhin Loratadin
Analogni u sastavu i indikaciji
51 rub--
5Loratadin stada loratadine
Analogni u sastavu i indikaciji
55 rub--

Pri izračunavanju troškova jeftinih analoga, Loratadin je uzeo u obzir minimalnu cijenu koja se našla u cjenovnicima koje pružaju ljekarne

#TitulaCijena u RusijiCijena u Ukrajini
1Nixar Bilastine
Analogni u indikaciji i načinu uporabe
243 rub82 UAH
2Erius desloratadin
Analogni u indikaciji i načinu uporabe
240 rub113 UAH
3Claritin Loratadine
Analogni u sastavu i indikaciji
119 rub37 UAH
4Blogir-3 desloratadin
Analogni u indikaciji i načinu uporabe
121 rub--
5Laura analog u sastavu i indikaciji104 rub169 UAH

Ovaj popis analoga lijekova temelji se na statistici najtraženijih lijekova

Svi analozi loratadina

Analozi u sastavu i indikacija za upotrebu

TitulaCijena u RusijiCijena u Ukrajini
Agistam Loratadin--9 UAH
Alerik Loratadin--12 UAH
Alerpriv Loratadin----
Erolin Loratadin--200 UAH
Claridol Loratadin89 rub--
Clarisens Loratadin57 rub--
Claritin Loratadine119 rub37 UAH
Clarotadin Loratadin95 rub--
Lomilan Loratadin86 rub--
Loraheksal loratadin40 rub--
Lorano loratadin--26 UAH
Lorano odt loratadin--29 UAH
Laura104 rub169 UAH
Loratadine-darnica loratadina--9 UAH
Loratadin-zdravlje Loratadin--8 UAH
Loratadina stoma loratadin--5 UAH
Loratadin-teva loratadin90 rub--
Loratadinsko poljoprivredno zemljište loratadine----
Loratadin stada loratadine55 rub--
Loratadin-Akrikhin Loratadin51 rub--
Loratadin-Hemofarm Loratadin----

Gornji popis analoga lijekova u kojima su naznačeni nadomjesci Loratadina najprikladniji je jer imaju isti sastav aktivnih tvari i poklapaju se prema naznakama za uporabu

Analozi po indikaciji i načinu uporabe

TitulaCijena u RusijiCijena u Ukrajini
Ciel Dimenhidrinat108 rub--
Aviamarin dimenhidrinat55 rub300 UAH
Peritol ciproheptadin4400 rub46 UAH
Diazolin mebhidrolin4 rub2 UAH
Diazolinum za djecu mebgidrolin--14 UAH
Diazolin-Darnitsa mebhidrolin--4 UAH
Diazolin-ozon mebhidrolin----
Ketotifen ketotifen30 rub3 UAH
Ketotifen Sofarma Ketotifen59 rub19 UAH
Ketotifen VFZ ketotifen----
Ketotifen-In Ketotifen----
Ketotifenom-LH--3 UAH
Semprex akrivastin2120 rub--
Kestin Ebastin151 rub300 UAH
Espa-Bastin Ebastin171 rub--
Altiva Feksofenadin--54 UAH
Alfast Feksofenadin----
Tigofast 180 feksofenadin----
Fexofast Fexofenadin243 rub73 UAH
Telfast feksofenadin1950 rub850 UAH
Tigofast feksofenadin--57 UAH
Allergo----
Allegra feksofenadin hidroklorid398 rub97 UAH
Feksadin Feksofenadin hidroklorid198 rub360 UAH
Alerix Fexofenadin----
Allergostop Desloratadin----
Alersis Desloratadine--58 UAH
Desalratadin desal160 rub--
Edin Desloratadin--8 UAH
Ezlor desloratadin154 rub--
Eridez desloratadin--22 UAH
Erius desloratadin240 rub113 UAH
Lordestin desloratadin83 rub--
Trexil neo desloratadin--27 UAH
Fribris Desloratadine----
Ds lor----
Desloratadin desloratadin86 rub22 UAH
Lordes desloratadin--64 UAH
Friedes-Darnitsa desloratadin--28 UAH
Allergomax--25 UAH
Allergostop--19 UAH
Eslotin desloratadin--124 UAH
Blogir-3 desloratadin121 rub--
Desloratadin-LF Desloratadin----
Elisha Desloratadine83 rub--
Rupafin Rupatadine317 rub460 UAH
Nikta--499 UAH
Phenkarol chifenadin137 rub34 UAH
Nixar Bilastine243 rub82 UAH
Histafen Sekvifenadin329 rub113 UAH
Rinitalna homeopatska potencija raznih supstanci540 rub41 UAH

Različiti sastav može se podudarati u indikaciji i načinu primjene

TitulaCijena u RusijiCijena u Ukrajini
Difenhidramin difenhidramin3 trlja2 UAH
Difenhidramin difenhidramin--8 UAH
Tavegil Clemastine134 rub24 UAH
Donormil doksilamin106 rub34 UAH
Prestanite doksilamin113 rub--
Normoson doksilamin sukcinat----
Valocordin-doksilamin doksilamin Sukcinat187 rub--
Feniden dimetinden maleat----
Suprastin kloropiramin95 rub16 UAH
Suprostilin kloropiramin--6 UAH
Kloropiramin Kloropiramin34 rub18 UAH
Kloropiramin hidroklorid kloropiramin--6 UAH
Teraligen Alimemazin445 rub680 UAH
Pipolfen Prometazin640 rub1000 UAH
Torekanski tietilperazin----
Alerza cetirizin----
Allertec Cetirizin--36 UAH
Pseudoefedrin zestra, cetirizin----
Zyrtec Cetirizin70 rub199 UAH
Zodac cetirizin118 rub15 UAH
Letizen cetirizin dihidroklorid64 rub--
Parlazin cetirizin41 rub--
Rolinoza cetirizin--70 UAH
Cetirizin cetirizin35 rub17 UAH
Cetirizin heksal Cetirizin dihidroklorid316 rub24 UAH
Cetirizin Sandoz Cetirizin dihidroklorid54 rub260 UAH
Cetirizin-Teva Cetirizin65 rub45 UAH
Cetirizin-astrafarm cetirizin--17 UAH
Cetirinax cetirizin----
Cetrin cetirizin111 rub33 UAH
Cetrinalni cetirizin----
Zodak Express Levocetirizin dihidroklorid234 rub--
Talert cetirizin dihidroklorid----
Cetirizin FT cetirizin dihidroklorid----
Alerset cetirizin----
Cetirizin DS Cetirizin48 rub--
Cetirizin-Akrikhin Cetirizin60 rub--
Alerzin Levocetirizin Dihidroklorid--14 UAH
Aleron Levocetirizin Dihidroklorid--15 UAH
Aleron Neo Levocetirizin Dihidroklorid--15 UAH
Gletset levocetirizin124 rub45 UAH
Zilola levocetirizin--44 UAH
Xizal levocetirizin200 rub87 UAH
Suprastinex Levocetirizin194 rub482 UAH
L-cet levocetirizin--20 UAH
Zodak Active Levocetirizine--15 UAH
Cesera levocetirizin----
Tsetrilev levocetirizin--25 UAH
Alergijski levocetirizin dihidroklorid--91 UAH
Alergoloc levocetirizin dihidroklorida----
Allerway Levocetirizine150 rub43 UAH
Alergijski levocetirizin dihidroklorid--30 UAH
Besplatni al-levocetirizin120 rub121 UAH
Levocetirizin-Teva Levocetirizin243 rub--

Kako pronaći jeftin analog skupog lijeka ?

Da biste pronašli jeftin analog analognog lijeku, generičkom ili sinonimu, prije svega preporučujemo obratiti pozornost na sastav, naime iste aktivne tvari i upute za upotrebu. Isti aktivni sastojci lijeka znače da je lijek sinonim za lijek, farmaceutski ekvivalent ili farmaceutsku alternativu. Međutim, ne zaboravite na neaktivne komponente sličnih lijekova, što može utjecati na sigurnost i učinkovitost. Ne zaboravite na savjete liječnika, samo-lijek može naštetiti vašem zdravlju, stoga se prije upotrebe bilo kojeg lijeka uvijek posavjetujte s liječnikom..

Loratadina cijena

Na stranicama ispod možete pronaći cijene za Loratadin i saznati o dostupnosti u ljekarni u blizini

Uputstvo o loratadinu

UPUTA
za upotrebu
Loratadin

Struktura
Djelatna tvar: 1 tableta sadrži 0,01 g loratadina;
pomoćni sastojci: laktoza, krumpirov škrob, polivinilpirolidon niske molekularne mase, kalcijeva stearinska kiselina.

farmakološki učinak
Antialergijski lijek. Ima antialergijsko i antipruriticno djelovanje. Brzo, nakon 30 minuta, ublažava simptome alergije i traje 24 sata. Nije ovisnost.

Indikacije za uporabu
Urtikarija, Quinckeov edem, bolest sirupa, alergijski rinitis, konjuktivitis, dermatitis, neinfektivno-alergijski oblik bronhijalne astme, alergija na lijekove. Ublažava alergijske reakcije na ubode insekata.

Način primjene
Odrasli i djeca starija od 12 godina uzimaju 1 tabletu (10 mg) loratadina jednom dnevno. Djeca od 2 do 12 godina propisana su: s tjelesnom težinom do 30 kg - 1/2 tablete, s tjelesnom težinom većom od 30 kg - 1 tableta 1 put dnevno.
Tijek liječenja je od 10 do 15 dana. U nekim slučajevima liječnik pojedinačno postavi tijek liječenja (od 1 do 28 dana).

Nuspojave
Vrlo rijetko lijek izaziva povraćanje i suha usta.

kontraindikacije
Preosjetljivost na lijek, razdoblje dojenja. Za djecu mlađu od 2 godine, preporučljivo je ne koristiti loratadin u obliku tableta.

Trudnoća
Tijekom trudnoće loratadin se koristi samo ako očekivani terapeutski učinak premaši mogući negativni učinak na fetus i dijete.

Interakcija lijekova
Istodobnom primjenom eritromicina, ketokonazola, cimetidina, koncentracija loratadina u krvi raste.

Predozirati
Kada se lijek koristi u visokim dozama, može se primijetiti porast otkucaja srca, pospanost, glavobolja. Ako se pojave takvi simptomi, obratite se liječniku.

Obrazac za puštanje
Na 10 tableta u blister pakiranju. Pakovanja od 1 ili 2 obrisa u kartonskoj kutiji.

Uvjeti skladištenja
Čuvati na suhom mjestu nedostupnom djeci, pri temperaturi koja ne prelazi + 25 ° C.
Rok trajanja 2 godine. Ne koristite lijek nakon isteka roka valjanosti navedenog na pakiranju!
Na šalteru.

Loratadin: analozi i nadomjesci lijeka u tabletama i sirupima, sastav, upute za uporabu

Antihistaminici posljednjih generacija djeluju tijekom dana, rijetko uzrokuju nuspojave. Za alergije su propisani različiti analozi Loratadina. Lijekovi će također pomoći u rješavanju reakcije tijela na toksine zaraznih i parazitskih patogena..

Sastav (aktivna tvar) loratadina

Trgovački naziv antialergijskog lijeka jednak je međunarodnom ne-vlasničkom imenu (INN). Sadržaj loratadina u tableti je 10 mg. Pomoćni sastojci predstavljeni su sastojcima tradicionalnim za čvrste oblike doziranja: laktoza, kukuruzni škrob, magnezijev stearat.

Loratadin je predstavnik druge generacije antihistaminika. Aktivna tvar (DV) je blokator histaminskih H1 receptora. Razvoj alergijske reakcije usporava ili zaustavlja zbog smanjenja ispuštanja upalnog medijatora u krv. Loratadin traje dulje, uzrokuje manje nuspojava u usporedbi s antialergijskim lijekovima prve generacije.

Upute za uporabu lijeka

Loratadin se uzima bez obzira na obroke. Djeca od 3 do 12 godina daju se jednom ½ tablete. Doza za dijete ove dobne skupine s težinom manjom od 30 kg ne smije prelaziti 5 mg / dan. Odraslim i adolescentima starijim od 12 godina s tjelesnom težinom većom od 30 kg propisano je 10 mg dnevno (1 tableta).

A također i upute za uporabu kažu da bolesnicima s kroničnim zatajenjem bubrega, starijim osobama nije potrebno prilagoditi doziranje. Ako je funkcija jetre oslabljena, tada biste trebali piti 1 tabletu dnevno.

Učinak lijeka počinje 30-40 minuta nakon gutanja. Maksimalni učinak treba očekivati ​​10 sati nakon primjene.

U kratkom tečaju propisan je antihistamin za uklanjanje alergijske komponente koja prati prehladu kod djece. S curenjem iz nosa, kihanjem, svrbežom sluznice nosa, lakriminacijom, dajte djetetu predškolske i osnovnoškolske dobi pola tablete noću. Loratadin praktički nema sedativni učinak, ali odraslima je bolje i uzimati tablete prije spavanja..

Ruski analozi u tabletama

Loratadin i nadomjesci propisani su kako bi se riješili manifestacija alergija. Antihistaminici uklanjaju svrbež koji prati kontaktni dermatitis, ekcem i urtikariju. Lijekovi pomažu u suzbijanju simptoma višegodišnjeg alergijskog rinitisa, konjuktivitisa, polinoze.

Propisati loratadin i analoge lijeka za alergije na ubode insekata, s razvojem angioedema (Quincke). Ovo je iznenadno snažno oticanje kože, sluznice, potkožnog tkiva na ograničenom području tijela (vjeđe, usne, uši, ruke).

Loratadinske tablete - generički lijek izvornog Claritina.

Strani lijek može se kupiti u ljekarni po cijeni od preko 200 rubalja (10 tableta). Loratadin se proizvodi u Rusiji. Cijena lijeka je u rasponu od 10-50 rubalja (10 kom.). Ovo je najjeftinija zamjena za antihistaminike proizvedene u inozemstvu.

Učinkovitost i sigurnost lijeka uglavnom ovise o koncentraciji i čistoći aktivnog sastojka, sastavu pomoćnih komponenata. Mnogi savjesni stručnjaci smatraju da su razlike u svojstvima generičkog i originalnog alata beznačajne. Međutim, prvi su nekoliko puta jeftiniji od potonjeg, što je važno za pacijente.

Trgovački nazivi ostalih strukturnih analoga domaće proizvodnje:

  • Loratadin-Akrikhin;
  • Vero-loratadin;
  • Clarotadine;
  • Clarisens.

Naredba Ministarstva zdravlja na snazi ​​je u Rusiji kojom se zahtijeva da liječnici u receptima naznače ne trgovački naziv lijeka, već njegov INN (aktivna tvar).

Gotovo svi antihistaminici 2-3 generacije imaju sličan mehanizam djelovanja. Proračunske tablete proizvedene u Rusiji sadrže DV cetirizin. Alat počinje djelovati 20-60 minuta nakon primjene.

Desloratadin je snažan antialergijski učinak. Tablete proizvode pod ovom INN-om ruske tvrtke Vertex i Canon. Desloratadin počinje djelovati pola sata nakon primjene. Veliki plus je i najmanji rizik od pospanosti među antihistaminicima.

Zamjena za domaći sirup

Djeci je poželjno davati tekući lijek. Analozi za aktivnu tvar su Loratadin-Akrikhin, Clarisens, Clarotadin sirupi. Proizvodnja tekućih doznih oblika malo je skuplja. Trošak nadomjestaka Loratadina u obliku sirupa, proizvedenog u Rusiji, u prosjeku je 95 rubalja.

Strani generički proizvodi u tabletama i sirupima

Strukturni analozi sadrže isti AI u istoj dozi. Takvi lijekovi koji se puštaju u inozemstvo su Loratadin-Teva, Lorahexal, Lomilan tablete, Claritin tablete i sirup, Erolin.

Lorahexal je jedan od najjeftinijih stranih analoga Loratadina (cijena paketa od 10 tableta je 55 rubalja).

Ebastin pripada drugoj generaciji antihistaminika. Trgovački naziv je Kestin. Lijek karakterizira brzi razvoj antialergijskog učinka (unutar 40-60 minuta), njegovo dugoročno očuvanje (48 sati).

Trgovački nazivi uvezenih antihistaminika posljednjih generacija u tabletama (DV):

  • Desloratadin, Erius, Desal, Lordestin, tablete za apsorpciju Blogir-3 (desloratadin).
  • Levocetirizin, Zodak Express, Suprastinex, Xizal (levocetirizin je poboljšani cetirizin).
  • Feksofenadin, Telfast, Fexadin (Feksofenadin).
  • Parlazin, Zyrtec, Cetrin, Zodak (cetirizin).

Kapi Fenistil propisuju se bebama starijim od 1 mjeseca. Nuspojave dimetidena u sastavu slabo su izražene u usporedbi s drugim antihistaminicima prve generacije.

Zyrtec u kapi propisan je za alergije kod djece od 6 mjeseci. Alat djeluje nježno, umiruje svrbež, pomaže kod jake prehlade, kihanja, urtikarije. Kapi Zodak i Parlazin pogodne su za liječenje beba starijih od 12 mjeseci.

DV sirupi Erius, Eslotin, Blogir-3 - desloratadin. Analog je Desal u obliku otopine za oralnu primjenu. Lijekovi su propisani za liječenje urtikarije, alergijskog rinitisa, sijene groznice, svrbeža i osipa.

Tekuće antihistaminike mogu uzimati pacijenti bilo koje dobi. Morate koristiti tablicu s uputama za točno određivanje doze. To ne ovisi samo o dobi, već i o tjelesnoj težini.

Loratadin nije najmoćniji antihistamin, ali jedan je od najgledanijih i najsigurnijih. S alergijskim rinitisom, sijenom groznicom, alergijskom dermatozom, liječnici propisuju analoge s snažnijim učinkom.

Analog tableta Loratadina

Loratadin (tablete) Ocjena: 130

Jeftinija ruska zamjena na bazi istog loratadina u sličnoj dozi. To je antialergijsko sredstvo - blokator receptora H1-histamina i koristi se u iste svrhe kao i "originalni".

Analozi lijeka Loratadin

Analog je skuplji od 112 rubalja.

Clarisens je ruski sistemski antihistamin na bazi loratadina. Dostupno u obliku tableta za internu upotrebu. Propisan je za liječenje različitih manifestacija alergijskih reakcija.

Analog je skuplji od 27 rub.

Vertex (Rusija) Jeftiniji ruski nadomjestak na bazi istog loratadina u istoj dozi. To je antialergijsko sredstvo - blokator receptora H1-histamina i koristi se u iste svrhe kao i "originalni".

Analog je skuplji od 101 rubalja.

Proizvođač: Lek (Slovenija)
Obrasci za izdavanje:

  • Tab. 7 kom.; Cijena od 121 rubalja
  • Tab. 10 kom.; Cijena od 147 rubalja
Cijene Lomilana u internetskim ljekarnama
Upute za korištenje

Slovenski antihistaminski sistemski lijek. Dostupno u obliku tableta za unutarnju upotrebu. Osnova Lomilana je loratadin u dozi od 5 mg. Namijenjeni liječenju i prevenciji različitih alergijskih stanja.

Analog je skuplji od 76 rubalja.

Proizvođač: Shreya (Indija)
Obrasci za izdavanje:

  • 10 mg tablete 7 kom.; Cijena od 96 rubalja
  • Tab. 10 kom.; Cijena od 147 rubalja
Cjene Claridola u internetskim ljekarnama
Upute za korištenje

Claridol je indijski sistemski antihistamin na bazi loratadina. Koristi se za rinitis, konjuktivitis, urtikariju alergijskog podrijetla. Također se propisuje kod alergijskih svrbežnih dermatoza i uboda insekata..

Analog je skuplji od 164 rubalja.

Producent: Teva Privet (Mađarska)
Obrasci za izdavanje:

  • 10 mg tablete 10 kom.; Cijena od 184 rubalja
  • Tab. 10 kom.; Cijena od 147 rubalja
Cijene za Loratadin-Teva u internetskim ljekarnama
Upute za korištenje

Loratidin-Teva je antihistaminik sa sistemskim učinkom. Dostupno u obliku tableta za unutarnju upotrebu. Kao aktivna tvar koristi se loratadin (10 mg). Propisan je za liječenje alergijskih reakcija u različitim manifestacijama.

Analog je skuplji od 79 rub.

Producent: Akrikhin (Rusija)
Obrasci za izdavanje:

  • 10 mg tablete, 7 p.; Cijena od 99 rubalja
  • Tab. 10 kom.; Cijena od 147 rubalja
Cijene Clarotadina u internetskim ljekarnama
Upute za korištenje

Klarotadin je ruski sistemski antihistamin u obliku tableta za unutarnju upotrebu. Djelovanje se temelji na primjeni loratadina u dozi od 10 mg. Indiciran je kod alergijskog rinitisa, konjuktivitisa, urtikarije, Quinckeovog edema i drugih bolesti..

Loratadinski analozi

Ukupno analoga: 42. Cijena i dostupnost analoga Loratadine u ljekarnama. Prije upotrebe bilo kojeg lijeka, uvijek biste trebali konzultirati svog liječnika..

loratadin

Blogovi

Ova stranica sadrži popis analoga Loratadina - to su zamjenjivi lijekovi koji imaju slične indikacije za uporabu i pripadaju istoj farmakološkoj skupini. Prije kupnje analoga Loratadina, potrebno je konzultirati stručnjaka u vezi zamjene lijeka, detaljno proučiti upute za uporabu Loratadina, pročitati recenzije o Loratadinu i sličnom lijeku.

Analozi skupih lijekova protiv alergija

Znanstvenici se još uvijek bore oko uzroka alergija. Istraživači iz Australije utvrdili su vezu između alergije na hranu i nedostatka vitamina D, a njihove kolege u Engleskoj kažu da je za to sterilitet - najbolje je što prije upoznati dijete s novom hranom kako tijelo u budućnosti ne bi pogriješilo alergen, na primjer, maslac od kikirikija.

Nažalost, alergije se ne mogu izliječiti, ali možete se boriti protiv simptoma koji se pojavljuju zbog "uključivanja" histamina. Ova tvar je u aktivnom stanju i izaziva poznate alergijske reakcije: kašalj, curenje iz nosa i svrbež..

Ljekarnici dijele tablete za alergiju na dvije generacije, uzimajući u obzir trajanje djelovanja, djelotvornost i učinak na središnji živčani sustav. Glukokortikosteroidi su odvojeno izolirani - proizvodi ove skupine obično se otpuštaju u obliku gelova, masti i losiona.

Alergijske pilule treće generacije rezervirane su za temeljno nove lijekove, čiji će se učinak razlikovati od pilula druge generacije. Rusko udruženje alergologa u svojim kliničkim preporukama također ne spominje nijednu generaciju, osim prve i druge.

Iz svake skupine uzeli smo najpopularnije tablete protiv alergija i odabrali jeftine analoge. Smatramo da su prednosti u trgovini, mi upoređujemo cijene mase aktivne tvari.

Pažnja! Ako je liječnik propisao lijek, odredite mogućnost zamjene drugog, ali s istim sastavom. Možda, osim glavne aktivne tvari, pomoćne tvari također igraju ulogu: u zamjeni, one mogu biti nespojive s drugim lijekovima koji se koriste.

Analozi ili sinonimi?

U razgovornom govoru ljudi nazivaju analoge lijekova različitih proizvođača, ali s istom aktivnom tvari. Farmaceuti i farmakolozi prigovaraju: analozi su lijekovi s različitim aktivnim sastojcima, ali se koriste za liječenje istih bolesti. A lijekovi različitih proizvođača s istom aktivnom supstancom sinonimi su.

U ovom članku koristimo riječ "analog" u općem smislu - kao lijek s istom tvari, ali jeftiniji. Farmaceuti i farmakolozi nam opraštaju.

Prva generacija antihistaminika

Alergijske pilule prve generacije izazivaju pospanost, utječu na središnji živčani sustav. Ali djeluju odmah - to je važno kada se alergijska reakcija brzo razvija.

Suprastin

Jedan od najjeftinijih i najučinkovitijih lijekova protiv alergija. Suprastin traje 4-6 sati, ali dugotrajna upotreba uzrokuje toleranciju na lijekove - to jest, s vremenom možda neće biti djelotvorno u istoj dozi.

Djelatna tvar u Suprastin tabletama je kloropiramin.

Loratadinski analozi

Loratadin je antihistaminik nove generacije koji pomaže u borbi protiv raznih alergijskih manifestacija. Lijek se koristi u terapiji tečaja, u hitnim slučajevima ima mnogo zamjena. Loratadinovi analozi nisu djelotvorniji od originala. Koji lijek odabrati u zamjenu, članak će reći.

O drogi

Loratadin je popularan zbog snažnih antihistaminskih svojstava, širokog popisa indikacija. Ovo je nepatentirani analog učinkovitog belgijskog lijeka Claritin. Ima antialergijski, antihistaminski, antieksudativni, antipruritski učinak. Lijek se proizvodi u obliku tableta, sirupa, u šumećem obliku. Djelatna tvar - loratadin.

Lijek možete koristiti sa:

  • urtikarija,
  • alergijski rinitis,
  • svrbežna dermatoza,
  • peludna groznica,
  • konjunktivitis,
  • pseudoalergijska reakcija,
  • uboda insekata.

Lijek blokira histamin H1 receptore, smanjuje oticanje tkiva, uklanja spazam glatkih mišića. Izlučuje se putem bubrega. Učinak lijeka vrijedi dan. Najpopularniji analog lijeka Loratadin je Claritin. Ima slične indikacije, može se koristiti dulje vrijeme, ne uzrokuje pospanost.

Ne preporučuje se upotreba lijeka za intoleranciju na komponente, patologiju bubrega, jetre, tijekom trudnoće, dojenja.

Alergolozi ne preporučuju upotrebu antihistaminika bez savjetovanja s liječnikom. Često podležući jeftinosti lijekova, pacijenti zauzvrat dobivaju velike probleme, komplikacije. U pogledu troškova, Loratadin se razlikuje od Claritina 10 puta. Prvi lijek može se kupiti za 35-50 rubalja, drugi - 250-350 rubalja.

Generički lijekovi, poput loratadina, mogu imati karakterističan sastav u smislu koncentracije sastojaka. Ako se norme ne slijede, liječenje može biti neučinkovito. Liječnici preporučuju zamjenu loratadina patentiranim pandanom kada je riječ o teškim alergijama.

Učinkoviti analozi

Loratadin se odnosi na lijekove druge generacije. Pored generičkog Claritina, slična skupina lijekova uključuje i: Suprastin, Cetrin, Diazolin. Lijekovi pomažu u borbi protiv različitih alergijskih reakcija, imaju različitu cjenovnu kategoriju.

Suprastin

Djelatna tvar je drugačija - kloropiramin. Analog se etablirao kao učinkovit lijek za razne alergijske reakcije. Suprastin treba koristiti metodom tečaja ili u hitnim slučajevima. Koristi se analog iz djetinjstva. Djeci mlađoj od 3 godine pedijatri savjetuju da daju polovinu zdrobljenih tableta. Pacijenti nazivaju negativne strane analoga jedini pogodan oblik otpuštanja - tablete. U stacionarnim uvjetima koristite ampule za injekcije.

Suprastin se koristi za:

  • ugriz insekta,
  • svrbljiv,
  • urtikarija,
  • alergijski rinitis,
  • kontaktni dermatitis,
  • konjunktivitis.

Pozitivne strane analognog uključuju:

  • Jeftini trošak
  • dokazana učinkovitost tijekom višegodišnje primjene;
  • mogućnost upotrebe u dojenčadi od 1 mjeseca;
  • produljena uporaba;
  • brzina reakcije, učinkovitost;
  • hitna pomoć injekcijama;
  • Ima antiemetički, anti-pumparski učinak;
  • ima lokalni anestetički učinak;
  • ima tablete za spavanje, sedativni učinak.

Suprastin je kontraindiciran kod osoba s alergijom na sastav, s čirima na želucu, aritmijama, glaukomom zatvaranja kuta, akutnim srčanim udarom, hiperplazijom prostate, ishurijom. Ne možete koristiti lijek za napad bronhijalne astme.

Suprastin je jeftin analog Loratadine tableta visoke učinkovitosti.

Cetrin

Djelatna tvar analoga je cetirizin. Lijek ima sličan učinak: blokira histamin, ublažava oticanje, uklanja intoksikaciju. Ima slične indikacije za uporabu s loratadinom.

Cetrin vam omogućuje:

  • ublažiti svrbež;
  • ukloniti upalu, oticanje;
  • smanjiti oticanje;
  • blokira osjetljivost na vanjske podražaje;
  • sprječava propusnost kapilara.

Pozitivni aspekti analognog uključuju razne oblike otpuštanja: tablete, sirup, kapi. Lijek možete koristiti kod djece od 2 godine. Štedi, za razliku od Loratadina, s Quinckeovim edemom.

Lijek je kontraindiciran u:

  • trudnoća
  • dojenje;
  • mlađi od 2 godine.

Cetrin je nespojiv s alkoholom. Alergolozi ne preporučuju njegovo korištenje tijekom upravljanja vozilom. Ima snažan sedativni učinak.

Mnogi analozi i nadomjesci Loratadina mogu se koristiti dulje vrijeme, Cetrin - ne više od dva tjedna prema svjedočanstvu liječnika. Nakon što biste trebali odmoriti tjedan dana. Drugi tečaj moguć je samo uz dogovor s liječnikom.

Diazolin

Analog sovjetske ere, dokazano višegodišnjim iskustvom. Ima iste indikacije za uporabu s loratadinom. Djelatna tvar je mebhidrolin. Prema istraživanju pacijenata iz 2016. godine, zauzima 4. mjesto među popularnim antihistaminicima.

Diazolin se koristi kod sijene groznice, za razliku od loratadina. Djelotvoran za Quinckeov edem. Koristi se u pedijatriji od 2 godine. Dostupno u tabletama, granulama. Potonji oblik koristi se u djetinjstvu.

Kontraindikacije za uporabu su:

  • trudnoća;
  • dojenje;
  • povećana prostata;
  • glaukom;
  • epilepsija;
  • čir na želucu i dvanaesniku;
  • upalni procesi u želucu;
  • aritmija;
  • alergija na komponente.

Diazolin ima blagi sedativni učinak, antiemetik, sedativ, ali često ima štetan učinak na središnji živčani sustav. Među negativnim nuspojavama ističu se: letargija, poremećene faze spavanja, vrtoglavica, drhtanje udova.

Što biste trebali znati pri odabiru analognog

Moderna ljekarna nudi više od 10 lijekova koji zamjenjuju Loratadin. Među njima vrijedi obratiti pozornost na lijekove koji u naslovu imaju potpun sinonim za izvornik. Odlikuje ih prisutnost prefiksa ili postfiksa..

Ako se pacijent suoči sa zadatkom pronalaska izravnog analoga lijeka, lijekovi s dodatnom riječi u nazivu mogu pomoći.

Prefiks, postfiks je dodan u "Loratadin":

Ovi analozi imaju istu aktivnu tvar s loratadinom, razlikuju se samo u zemlji proizvođača, u troškovima. Mogu se koristiti za razne alergijske reakcije. Kao dugoročna terapija, hitna pomoć.

Antihistaminik bi trebao biti u ljekarni bilo koje osobe. Njegovo priznanje često rješava pitanje života i smrti pacijenta u hitnim slučajevima. Uz produljenu terapiju liječnik bi trebao propisati lijekove, kao i odgovoriti na pitanje što se može uzimati umjesto loratadina.

izvori:

Vidal: https://www.vidal.ru/drugs/loratadine__3595
GDS: https://grls.rosminzdrav.ru/Grls_View_v2.aspx?routingGuid=86d9d5c6-cd64-49e4-8081-c35aa2f78371&t=

Pronašli ste grešku? Odaberite ga i pritisnite Ctrl + Enter

Klaritinski analozi

Claritin je lijek u tabletama i alergijski sirup koji proizvodi poznata tvrtka Bayer. Ovisno o obliku, odobren je za upotrebu kod djece od 2 i 12 godina. Trošak lijeka je od 190 do 650 rubalja.

Nažalost, lijek nije dostupan svim posjetiteljima ljekarni, a izdavanje Claritin analoga je jeftinije. Prilikom odabira obratite pažnju na sastav, trajanje terapijskog učinka i učestalost primjene, nuspojave, pročitajte upute za uporabu.

farmakološki učinak

Proizvođač: Bayer, Schering-Plough Labo, Belgija

Oblik izdavanja: tablete, sirup

Djelatna tvar: loratadin

Sinonimi: Loratadin, Claridol, Clarisens, Lomilan, Lorahexal, Clarotadine itd..

Glavna komponenta uklanja alergijsku reakciju i simptome - kihanje, svrbež, suzenje, smanjuje osip. Zbog selektivnog djelovanja, Claritin ne utječe na srce, krvne žile, živčani sustav, posebno na rezultate EKG-a i analiza.

Prednost lijeka - nema pospanosti kada se koristi u preporučenim dozama.

Statistika! Prema studijama provedenim tijekom uzimanja Claritina, pospanost je zabilježena kod samo 1,2% bolesnika. U rijetkim su slučajevima primijećene glavobolja, nesanica i povećani apetit..

Indikacije za uporabu Claritin

Lijek se izdaje bez recepta i koristi se kao antialergijski lijek sam ili u kombinaciji s drugim lijekovima za liječenje:

  1. kronična urtikarija;
  2. peludna groznica;
  3. cjelogodišnji alergijski rinitis;
  4. alergijski konjuktivitis.

Lijek uklanja suzenje, svrbež, kihanje, crvenilo, rinoreju (izlučivanje izlučevine iz nosne šupljine). Može se koristiti za smanjenje simptoma akutnih respiratornih virusnih infekcija i akutnih respiratornih infekcija kao dodatak, dio je nekih prašaka za ublažavanje stanja (na primjer, Anvimax).

Claritin - upute za uporabu

Lijek počinje djelovati u roku od 30 minuta nakon primjene, učinak traje do jednog dana. Kada uzimati Claritin - ujutro ili navečer, nije važno. Načelo naravno liječenja - svaki dan u isto vrijeme u preporučenim dozama.

Doza ovisi o dobi. Točan iznos za djecu određuje liječnik, naveden u napomeni.

Uporaba u teškim oštećenjima jetre je nepoželjna. Ostale kontraindikacije - dojenje i netolerancija na glavne i pomoćne komponente.

Claritin prije ili nakon jela

Lijek se može koristiti bez obzira na unos hrane..

Klaritinski analozi

U ljekarnama postoje dvije skupine Claritinovih zamjena:

  1. sinonimi - lijekovi s istim sastavom razlikuju se u zemlji podrijetla, vrijednosti novca;
  2. lijekovi - Claritin analozi s istim učinkom, ali s drugačijim sastavom.

Claritin analogi cijenama i zemlji podrijetla

AnalogniCijena, u rubaljimaZemlja producentica
claritin190-650Belgija
cetirizinski45-210Rusija
Fexadine315-450Indija
Allerway240-500Indija
Nixar250-350Španjolska, Njemačka ili Italija
ketotifenom45-80Rusija, Bugarska
Tavegil170-370Austrija ili Italija
Diazolin40-90Rusija
Cetrin140-250Indija
loratadin10-280Rusija, Mađarska
Zodak150-350Njemačka ili Češka
Kestin220-620Španija
Erius550-820Belgija
Suprastin120-300Mađarska
Desai200-480Indija

sinonimi

Najčešći lijekovi koji sadrže loratadin su:

  • Loratadin (Rusija, Bjelorusija, Mađarska, Srbija);
  • Lorahexal (Njemačka);
  • Claridol (Indija);
  • Clarisens (Rusija);
  • Lomilan (Slovenija) i drugi.

Lijekovi se razlikuju po kvaliteti sirovina i, sukladno tome, učinkom, učestalosti nuspojava (posebno pospanosti).

cetirizinski

Proizvođač: Ozon, Akrikhin, Replexpharm, Vertex, Salutas, Danafa, itd..

Oblik izdavanja: tablete

Djelatna tvar: cetirizin

Sinonimi: Cetrin, Zodak, Zirtek, Parlazin, Solonex itd..

Cetirizin je ruski analogni Claritin koji ima iste indikacije i dodatno Quinckeov edem. Primjenjuje se jednom dnevno, terapeutski učinak Claritin analoga počinje u roku od 20-60 minuta i traje do 24 sata.

Što je bolje - Cetirizin ili Claritin, ovisi o karakteristikama tijela. Oba lijeka druge generacije, učinkovita, praktički ne uzrokuju pospanost.

Fexadine

Proizvođač: Ranbaxi, Indija

Oblik izdavanja: tablete

Djelatna tvar: feksofenadin

Klaritin analog Fexadine koristi se kod urtikarije i sezonskog alergijskog rinitisa. Uzimaju ga jednom dnevno djeca od 6 ili 12 godina, ovisno o doziranju i odrasli. Rijetko izaziva pospanost i nema umirujući učinak..

Allerway

Proizvođač: Dr. Reddy's, Indija

Oblik izdavanja: tablete

Djelatna tvar: levocetirizin

Sinonimi: Suprastinex, Gletset, Zodak Express, Xizal, Levocetirizine, Elcet, itd..

Allerwayeva nova generacija sadrži izomer cetirizina koji je dvostruko aktivniji od posljednjeg. Koristi se za liječenje alergijskog rinitisa, urtikarije i dermatoza, Quinckeovog edema. Prema uputama, odobren je za upotrebu kod djece od 2 godine i odraslih jednom dnevno.

Nixar

Producent: Berlin-Chemie, Njemačka

Oblik izdavanja: tablete

Djelatna tvar: bilastin

Analog Claritin Nixar ne koristi se u pedijatriji do 12 godina. Iscjeliteljski učinak javlja se u roku od sat vremena i traje do jednog dana.

ketotifenom

Proizvođač: Sofarma (Bugarska), Ozon ili Irbitsky HFZ, Rusija

Oblik izdavanja: tablete i sirup

Djelatna tvar: ketotifen

Ketotifen koji se daje na recept primjenjuje se u liječenju alergija za odrasle i pedijatrijske bolesti. Pored antihistaminskog učinka, lijek dodatno potiče uklanjanje ispljuvka, smanjuje intenzitet i trajanje astmatičnih napada. Među nepoželjnim učincima su pospanost, nesanica, razdražljivost i druge reakcije živčanog sustava.

Diazolin

Proizvođač: Pharmstandard, Ozon, ABBA RUS, Valenta Pharm, Farmak, Marbiofarm, Rusija ili Ukrajina

Oblik za puštanje: tablete, dražeje

Djelatna tvar: mebhidrolinum

Diazolin je jeftini Claritin analog prve generacije. Značajni nedostaci - slab učinak, potreba za promjenom svakih 10 dana zbog razvoja ovisnosti, sedacije, negativnih učinaka na srce, jetru, bubrege, organ vida.

Što je bolje - Diazolin ili Claritin, ovisi o konkretnom slučaju. Klaritin - učinkovitiji i sigurniji, ne izaziva pospanost. Dostupno u sirupu za djecu i tabletama za odrasle..

Claritin ili Tsetrin - što je bolje za alergije

Proizvođač: Dr. Reddy S, Indija

Oblik izdavanja: tablete

Djelatna tvar: cetirizin

Sinonimi: Cetirizin, Zodak, Zyrtec, Parlazin, Solonex

Cetrin je druga generacija tableta protiv alergijskih tableta. Terapeutski učinak ovog analoga Claritina započinje u roku od 20 minuta, traje do jednog dana. Kada se koristi u preporučenim dozama, lijek nema sedativni učinak, ali moguća je lagana pospanost.

Prednosti Tsetrina: sposobnost upotrebe u djetinjstvu od 6 godina, brz učinak u trajanju od 20 minuta, razumna cijena, jednostavna upotreba - samo jedna tableta dnevno.

Proizvođač proizvodi Cetrin u pakiranjima od 20 i 30 tableta. Prvi oblik je prikladan za kratki tijek liječenja, rijetke egzacerbacije alergije ili reakcije koje se pojavljuju prvi put. Veće pakiranje pogodno je za kronične bolesnike ili ordinaciju obiteljske medicine ako u kući ima nekoliko alergičnih osoba.
Kada uspoređujemo Claritin i Cetrin, lijekovi su slični. Analozi imaju isti princip djelovanja, terapeutski učinak očituje se u roku od sat vremena. Oba analoga uzimaju se jednom dnevno. Ako jedan lijek ne pomaže, možete ga zamijeniti drugim..

Klaritin ili loratadin - što je bolje

Proizvođač: Ozon, Teva, Vertex itd., Rusija ili Mađarska

Oblik izdavanja: tablete

Djelatna tvar: loratadin

Sinonimi: Claritin, Clarotadine, Claridol itd..

Loratadin je jeftina zamjena za Claritin. Lijek proizvode uglavnom domaće farmaceutske tvrtke, cijena analoga je i do 10 puta niža. Izrazita karakteristika je prisutnost samo oblika tableta.
Općenito, Loratadin i Claritin imaju iste indikacije i ograničenja, svojstva. Lijekovi sadrže jednu komponentu. Razlikuju se u omjeru cijene i kvalitete.

Claritin je skuplji i sudjelovao je u kliničkim ispitivanjima. Najbliži su mu lijekovi Loratadina stranih (Teva) ili ruskih proizvođača koji rade po GMP standardima (Vertex, Akrikhin)..

Claritin ili Zodak - što je bolje za alergije

Proizvođač: Zentiva, Njemačka ili Češka

Oblik izdavanja: tablete, kapi

Djelatna tvar: cetirizin

Sinonimi: Cetirizin, Cetrin, Zyrtec

Zodak je lijek koji može nadomjestiti Claritin zbog neučinkovitosti. Analog sadrži drugu glavnu tvar iz druge generacije. Koristi se u obliku kapi od godine i tableta.

Zodak i Claritin su slični lijekovi, imaju slične indikacije i ograničenja za uporabu. Prednost - nedostatak pospanosti kod pacijenata.

Claritin ili Erius

Producent: Schering-Plough Labo, Belgija

Oblik izdavanja: tablete, sirup

Djelatna tvar: desloratadin

Sinonimi: Ezlor, Desloratadine, Desal, Blogir-3, Lordestine

Erius - dokazani i siguran analog Claritin-a, odobren za upotrebu od 6 mjeseci starosti kod novorođenčadi u obliku sirupa. Također, analog Claritin primjenjuje se u djece starije i odrasle. Lijek uklanja sve simptome alergija..

Budući da je Erius aktivni metabolit analog loratadina (Claritin), potonji je bolji za alergijski rinitis, kožne bolesti.

Erius pripada najnovijoj generaciji lijekova, ne izaziva pospanost, letargiju i pogoršanje psihomotornih reakcija. Može se koristiti za liječenje vozača i ljudi čiji je rad povezan s brzim motoričkim i psihoemocionalnim reakcijama. Alkohol kompatibilan.

Kad birate između Claritina ili Eriusa, djecu treba voditi dokazima i financijskim mogućnostima. Lijek sadrži aktivni metabolit glavne komponente Claritin, skuplje. Može se koristiti za liječenje djece od 6 mjeseci starosti. Erius je brži i jači.

Claritin ili Suprastin - što je bolje za alergije

Producent: Aegis, Mađarska

Oblik izdavanja: tablete, ampule

Djelatna tvar: kloropiramin

Suprastin je lijek alergije prve generacije s mnogim kontraindikacijama i nuspojavama..

U dječjoj praksi ovaj analog Claritin-a zabranjen je za upotrebu do 3 godine. Nedostaci - uzrokuje pospanost, pojačava učinke alkohola, nije pogodan za starije osobe i vozače. Opasna nuspojava je bronhospazam. Lijek je propisan za razne alergijske reakcije, osim za bronhijalnu astmu.

Učinak se javlja u roku od 15 minuta i traje do 3-6 sati, nakon čega je potrebno popiti sljedeću dozu.

Claritin - moderniji i sigurniji lijek, pogodan za upotrebu.

Claritin ili Desal

Proizvođač: Actavis, Indija

Oblik izdavanja: sirup, tablete

Djelatna tvar: desloratadin

Sinonimi: Nalorius, Erius, Lordestine, Ezlor itd..

Što je bolje - Desal ili Claritin, ovisi o dokazima. Prvi lijek brže započinje svoj terapeutski učinak, jer sadrži aktivni metabolit loratadina. Analog Desal koristi se u dječjoj i odrasloj praksi.

Claritin ili Kestin

Proizvođač: Industrias ili Catalent, Španjolska

Oblik izdavanja: tablete

Djelatna tvar: ebastin

Kestin se proizvodi u dva oblika tableta - jedan se mora isprati vodom, drugi se otopi u usnoj šupljini i djeluje brže, pogodno za pacijente sa poteškoćama u gutanju. Za razliku od Claritina, terapeutski učinak traje do 48 sati.

Još jedna nedvojbena prednost - nakon prestanka tečaja antihistaminski učinak traje do 3 dana, što smanjuje trajanje primjene na 5 dana.

Kestin se koristi u dječjoj praksi od 12 godina.

Claritin i Kestin su lijekovi jedne generacije. Sadrže različite aktivne tvari. Indikacije za uporabu su iste. Što je bolje, razlikuje se u određenoj situaciji.

Tavegil ili Claritin - što je bolje

Producent: Takeda (Austrija) ili Famar (Italija)

Oblik izdavanja: tablete, injekcije

Djelatna tvar: klemastin

Analog Claritina u tabletama i injekcijama za brže antihistaminsko djelovanje - lijek Tavegil, pripada prvoj generaciji antihistaminika. Tavegil se koristi kod rinitisa i kožnih pruriticnih dermatoza - svrbeža nakon uboda insekata, košnice, dermatitisa. Učinak traje do 12 sati, pa se ovaj analog Claritin mora piti dva puta dnevno.

Nedostatak Tavegila je sedativni učinak. Tijekom uzimanja analoga pacijenti primjećuju pospanost i povećani umor, letargiju, narušenu koordinaciju, suhu sluznicu i ovisnost. Međutim, ponekad su ove nuspojave potrebne da se pacijent brzo oporavi..

U dječjoj praksi dopušteno je od 6 godina.

Važno! Ako je odabran Tavegil, treba imati na umu da se nakon 10 dana lijek mora zamijeniti zbog pojave ovisnosti. Za sprečavanje neželjenih reakcija ne može se koristiti zajedno s alkoholom, jer lijek pojačava djelovanje tekućina koje sadrže alkohol.

U ostalim slučajevima, Claritin djeluje brže i jače, prikladno je koristiti (jednom dnevno), pacijent ne doživljava suhu sluznicu, pospanost. Nesumnjiva prednost je mogućnost korištenja više od 10 dana za kronične alergije, jer lijek ne izaziva ovisnost.

Claritinovi analozi razlikuju se u sastavu, indikacijama, ograničenjima. Prilikom odabira zamjene treba uzeti u obzir je li lijek pogodan za vozače, starije osobe, izaziva li pospanost ili ne, u kojoj je dobi dopušteno koristiti ga u dječjoj praksi. Trudnice i dojeće žene ne bi se trebale samostalno odlučivati ​​o zamjeni; posavjetovati se s liječnikom.

Odgovori na pitanja

  1. Koja je razlika između loratadina ili klaritina?

Sadrži jednu aktivnu tvar. Međutim, zbog razlika u kvaliteti sirovina, proizvodnih tehnologija, promjena kvalitete. Kad birate između lijekova, dajte prednost Claritinu ili poznatom i visokokvalitetnom Loratadinu. Na primjer, proizvođač.

Prema studijama, lijek ne uzrokuje pospanost kada se slijede upute, posebno preporučene doze.

Ako lijekovi ne pomognu, a dijagnoza je alergija, zamijenite je pripravcima koji sadrže izomere. Na primjer, levocetirizin, desloratadin.

Ne, to je antialergijsko..