Loratadin (Claritin)

Analize

Postoje kontraindikacije. Prije započinjanja savjetujte se s liječnikom.

Trgovačka imena u inozemstvu (u inozemstvu) - Alavert, Alertidine, Allergyx, Anlos, Claratyne, Clarilerg, Ezede, Flonidan, Histalor, Laura, Lertamine, Lictyn, Lisino, Locenxy, Lorado, Lorano, Lorastine, Lorfast, Loridin, Loridin, Lorolin, Lorolin, Lorolin, Lorolor, Lorolin, Lorolin, Lorolin, Lorolin, Lorolin, Negalerg L, Polaratyne, Prevahist, Proactin, Roletra, Tavist ND, Tevatadin, Tidor, Tirlor, Versal, Viatine.

Ovdje su svi antihistaminici i stabilizatori membrane mastocita..

Možete postaviti pitanje ili objaviti recenziju o nekom lijeku (molimo ne zaboravite navesti ime lijeka u tekstu poruke) ovdje.

Pripravci koji sadrže loratadin (Loratadin, ATX kôd (ATC) R06AX13):

Česti oblici ispuštanja (više od 100 ponuda u ljekarnama u Moskvi)
TitulaObrazac za puštanjePakiranjeZemlja producenticaCijena u Moskvi, rPonude u Moskvi
Claritin (Claritin) - originalsirup 1mg / ml - 60ml1Belgija, Schering plug170- (prosjek 243↘) -3001125↗
Claritin (Claritin) - originalsirup 1mg / ml - 120ml1Belgija, Schering plug180- (srednja 340↘) -420625↘
Claritin (Claritin) - original10 mg tablete7, 10 i 30Belgija, Schering plugza 7kom: 130- (prosječno 171↘) -205;
za 10kom: 175- (prosječno 220↘) -265;
za 30kom: 445- (prosjek 572↘) -705
1360↗
Claridol (Klaridol)sirup 1mg / ml - 100ml1Indija, Shreya65- (prosjek 79) -270473↗
Claridol (Klaridol)10 mg tablete7Indija, Shreya40- (prosjek 89↗) -120367↗
Clarisens (Klarisens)10 mg tablete7, 10 i 30Rusija, Pharmstandardza 7kom: 24- (prosjek 41) -48;
za 10kom: 44- (prosjek 66↗) -116;
za 30kom: 105- (prosječno 126) -200
176↘
Klarotadin (Clarotadine)sirup 100ml1Rusija, Akrikhin100- (prosjek 141) -190290↗
Klarotadin (Clarotadine)10 mg tablete7, 10 i 30Rusija, Akrikhinza 7kom: 60- (prosječno 106) -135;
za 10kom: 101- (prosječno 127↘) -332;
za 30kom: 214- (prosjek 290↘) -370
855↗
Lomilansuspenzija 1 mg / ml - 120 ml1Slovenija, Lek76- (prosječno 100↘) -125526↗
Lomilan10 mg tablete7 i 10Slovenija, Lekza 7kom - 93- (prosječno 119) -150;
za 10kom: 110- (prosječno 143) -190
1352↗
LauraHexal10 mg tablete10Njemačka, Salutas33- (prosjek 47↘) -60632↗
loratadin10 mg tablete10 i 30Rusija, drugačijaza 10 kom: 7- (prosječno 18) -69;
za 30kom: 18- (prosjek 43) -52
446↗
Loratadin-Akrikhin10 mg tablete39Rusija, Akrikhin180- (prosjek 307) -360112↗
Loratadin-Teva10 mg tablete7, 10 i 30Mađarska, Tevaza 7 kom: 69- (prosječno 128↗) -165;
za 10kom: 130- (prosječno 184↗) -230;
za 30kom: 200- (prosječno 264↗) -310
1096↗
Rijetko su pronađeni i povučeni iz prodaje oblici puštanja (manje od 100 ponuda u moskovskim ljekarnama)
TitulaObrazac za puštanjePakiranjeZemlja producenticaCijena u Moskvi, rPonude u Moskvi
Clallergin10 mg tablete10Rusija, Obolenskoe120-7814↘
Clarisenssirup 1mg / ml - 100ml1Rusija, Pharmstandard75- (prosjek 95↗) -12580↗
Loratadin Werth10 mg tablete10Rusija, VertexNeNe
Erolin10 mg tablete10 i 30Mađarska, Aegis2691↘
Clargotil10 mg tablete10Rusija, Gideon Richter RusNeNe
Loratadin Stada10 mg tablete10Rusija, Makiz7-5349↗
Alarmpriv10 mg tablete10Argentina, KimikaNeNe
Vero Loratadin10 mg tablete12Rusija, VeropharmNeNe
Clarifarm10 mg tablete10Rusija, FarmakorNeNe
Clarifertableta 10mg10Rusija, BryntsalovNeNe

Claritin (izvorni loratadin) - službene upute za uporabu:

Klinička i farmakološka skupina:

Blokira histamin H1 receptore. Antialergijski lijek

farmakološki učinak

Antihistamin, periferni blokator recepta za histamin H1. Ima brz i trajan antialergijski učinak..

Poboljšanje se primjećuje tijekom prvih 30 minuta nakon uzimanja lijeka. Antihistaminski učinak dostiže maksimum nakon 8-12 sati od početka djelovanja i traje više od 24 sata.

farmakokinetika

Lijek se brzo apsorbira iz probavnog trakta. Vrijeme postizanja Cmaxa u krvnoj plazmi loratadina iznosi 1,3 sata, a njegov aktivni metabolit desloratadin je 2,5 sata. Jedenje povećava vrijeme postizanja Cmax loratadina i desloratadina za približno 1 sat. Cmax loratadina i desloratadina neovisan je o unosu hrane.

Loratadin se metabolizira u desloratadin putem izoenzima CYPZA4 i, u manjoj mjeri, CYP2D6.

Uklanja se mokraćom i žuči. T1 / 2 loratadina prosječno je iznosio 8,4 sata (3 do 20 sati), a desloratadin 28 sati (8,8 do 92 sata).

Farmakokinetika u posebnim kliničkim slučajevima

T1 / 2 se povećava s alkoholnim oštećenjem jetre (ovisno o težini bolesti) i ne mijenja se u prisutnosti kroničnog zatajenja bubrega..

Hemodijaliza nije utjecala na farmakokinetiku loratadina i njegovog aktivnog metabolita.

Cmax se povećava u starijih bolesnika s kroničnim zatajenjem bubrega, alkoholnim oštećenjem jetre.

Indikacije za uporabu lijeka KLARITIN®

  • sezonski (sijena groznica) i cjelogodišnji alergijski rinitis i alergijski konjuktivitis (za uklanjanje simptoma povezanih s tim bolestima - kihanje, svrbež nosne sluznice, rinoreja, peckanje i svrbež u očima, suzenje);
  • kronična idiopatska urtikarija;
  • kožne bolesti alergijskog podrijetla.

Režim doziranja

Lijek se propisuje oralno, bez obzira na unos hrane.

Odraslim (uključujući starije osobe) i adolescentima starijim od 12 godina preporučuje se uzimanje Claritina u dozi od 10 mg (1 tableta ili 2 žličice / 10 ml / sirup) jednom dnevno.

Za bolesnike s oštećenom funkcijom jetre ili oštećenjem bubrega, početna doza bi trebala biti 10 mg (1 tableta ili 2 žličice / 10 ml / sirup) svaki drugi dan.

Za djecu od 2 do 12 godina preporučuje se propisati dozu Claritina ovisno o tjelesnoj težini: s tjelesnom težinom manjom od 30 kg - 5 mg (1/2 tablete ili 1 žličica / 5 ml / sirup) jednom dnevno, s tjelesnom težinom 30 kg ili više - 10 mg (1 tableta ili 2 žličice / 10 ml / sirup) jednom dnevno.

Nuspojava

Dolje navedeni neželjeni događaji zabilježeni su kod Claritina pri frekvenciji> 2% i približno istoj učestalosti kao kod placeba.

Sa strane središnjeg živčanog sustava: kod odraslih su zabilježeni glavobolja, umor, suha usta, pospanost. U djece se rijetko primjećuju: glavobolja, nervoza, sedacija. Kao i kod odraslih, učestalost ovih pojava kod djece bila je na istoj razini kao i kod placeba.

Iz probavnog sustava: u odraslih - mučnina, gastritis; rijetko - oštećena funkcija jetre.

Iz kardiovaskularnog sustava: rijetko kod odraslih - palpitacije, tahikardija.

Alergijske reakcije: kod odraslih - osip na koži; rijetko - anafilaksija.

Ostalo: rijetko kod odraslih - alopecija.

Kontraindikacije za uporabu lijeka KLARITIN®

  • dob do 2 godine;
  • dojenje (dojenje);
  • preosjetljivost na loratadin ili bilo koju drugu komponentu lijeka.

S oprezom, lijek treba propisati tijekom trudnoće, zatajenja jetre..

Primjena lijeka CLARITIN® tijekom trudnoće i dojenja

Primjena Claritina tijekom trudnoće moguća je samo ako planirana korist za majku nadmašuje potencijalni rizik za plod..

Aktivne komponente lijeka izlučuju se u majčino mlijeko, tako da prilikom propisivanja lijeka tijekom dojenja treba odlučiti o prestanku dojenja.

Upotreba za oslabljenu funkciju jetre

Koristite lijek s oprezom kod zatajenja jetre: početna doza bi trebala biti 10 mg (1 tableta ili 2 žličice / 10 ml / sirup) svaki drugi dan.

Upotreba za oslabljenu funkciju bubrega

Za bolesnike s zatajenjem bubrega početna doza bi trebala biti 10 mg (1 tableta ili 2 žličice / 10 ml / sirup) svaki drugi dan.

Predozirati

Simptomi: pospanost, tahikardija, glavobolja.

Liječenje: ispiranje želuca (poželjno 0,9% otopina natrijevog klorida), unos adsorbensa (aktivni ugljen u prahu s vodom), simptomatska sredstva. Loratadin se ne izlučuje hemodijalizom.

Interakcija lijekova

Klaritin ne pojačava djelovanje etanola (alkohola) na središnji živčani sustav.

Kombiniranom primjenom Claritina s ketokonazolom, eritromicinom ili cimetidinom zabilježeno je povećanje koncentracije loratadina i njegovog metabolita u plazmi, ali se taj porast nije očitovao klinički, uključujući prema EKG-u.

Uvjeti ljetovanja u ljekarni

Lijek je odobren za upotrebu kao sredstvo za OTC.

Uvjeti skladištenja

Lijek treba čuvati izvan dohvata djece na temperaturi od 2 ° do 30 ° C. Rok trajanja tableta - 4 godine, sirupa - 3 godine.

Klaritinski analozi

Claritin je lijek u tabletama i alergijski sirup koji proizvodi poznata tvrtka Bayer. Ovisno o obliku, odobren je za upotrebu kod djece od 2 i 12 godina. Trošak lijeka je od 190 do 650 rubalja.

Nažalost, lijek nije dostupan svim posjetiteljima ljekarni, a izdavanje Claritin analoga je jeftinije. Prilikom odabira obratite pažnju na sastav, trajanje terapijskog učinka i učestalost primjene, nuspojave, pročitajte upute za uporabu.

farmakološki učinak

Proizvođač: Bayer, Schering-Plough Labo, Belgija

Oblik izdavanja: tablete, sirup

Djelatna tvar: loratadin

Sinonimi: Loratadin, Claridol, Clarisens, Lomilan, Lorahexal, Clarotadine itd..

Glavna komponenta uklanja alergijsku reakciju i simptome - kihanje, svrbež, suzenje, smanjuje osip. Zbog selektivnog djelovanja, Claritin ne utječe na srce, krvne žile, živčani sustav, posebno na rezultate EKG-a i analiza.

Prednost lijeka - nema pospanosti kada se koristi u preporučenim dozama.

Statistika! Prema studijama provedenim tijekom uzimanja Claritina, pospanost je zabilježena kod samo 1,2% bolesnika. U rijetkim su slučajevima primijećene glavobolja, nesanica i povećani apetit..

Indikacije za uporabu Claritin

Lijek se izdaje bez recepta i koristi se kao antialergijski lijek sam ili u kombinaciji s drugim lijekovima za liječenje:

  1. kronična urtikarija;
  2. peludna groznica;
  3. cjelogodišnji alergijski rinitis;
  4. alergijski konjuktivitis.

Lijek uklanja suzenje, svrbež, kihanje, crvenilo, rinoreju (izlučivanje izlučevine iz nosne šupljine). Može se koristiti za smanjenje simptoma akutnih respiratornih virusnih infekcija i akutnih respiratornih infekcija kao dodatak, dio je nekih prašaka za ublažavanje stanja (na primjer, Anvimax).

Claritin - upute za uporabu

Lijek počinje djelovati u roku od 30 minuta nakon primjene, učinak traje do jednog dana. Kada uzimati Claritin - ujutro ili navečer, nije važno. Načelo naravno liječenja - svaki dan u isto vrijeme u preporučenim dozama.

Doza ovisi o dobi. Točan iznos za djecu određuje liječnik, naveden u napomeni.

Uporaba u teškim oštećenjima jetre je nepoželjna. Ostale kontraindikacije - dojenje i netolerancija na glavne i pomoćne komponente.

Claritin prije ili nakon jela

Lijek se može koristiti bez obzira na unos hrane..

Klaritinski analozi

U ljekarnama postoje dvije skupine Claritinovih zamjena:

  1. sinonimi - lijekovi s istim sastavom razlikuju se u zemlji podrijetla, vrijednosti novca;
  2. lijekovi - Claritin analozi s istim učinkom, ali s drugačijim sastavom.

Claritin analogi cijenama i zemlji podrijetla

AnalogniCijena, u rubaljimaZemlja producentica
claritin190-650Belgija
cetirizinski45-210Rusija
Fexadine315-450Indija
Allerway240-500Indija
Nixar250-350Španjolska, Njemačka ili Italija
ketotifenom45-80Rusija, Bugarska
Tavegil170-370Austrija ili Italija
Diazolin40-90Rusija
Cetrin140-250Indija
loratadin10-280Rusija, Mađarska
Zodak150-350Njemačka ili Češka
Kestin220-620Španija
Erius550-820Belgija
Suprastin120-300Mađarska
Desai200-480Indija

sinonimi

Najčešći lijekovi koji sadrže loratadin su:

  • Loratadin (Rusija, Bjelorusija, Mađarska, Srbija);
  • Lorahexal (Njemačka);
  • Claridol (Indija);
  • Clarisens (Rusija);
  • Lomilan (Slovenija) i drugi.

Lijekovi se razlikuju po kvaliteti sirovina i, sukladno tome, učinkom, učestalosti nuspojava (posebno pospanosti).

cetirizinski

Proizvođač: Ozon, Akrikhin, Replexpharm, Vertex, Salutas, Danafa, itd..

Oblik izdavanja: tablete

Djelatna tvar: cetirizin

Sinonimi: Cetrin, Zodak, Zirtek, Parlazin, Solonex itd..

Cetirizin je ruski analogni Claritin koji ima iste indikacije i dodatno Quinckeov edem. Primjenjuje se jednom dnevno, terapeutski učinak Claritin analoga počinje u roku od 20-60 minuta i traje do 24 sata.

Što je bolje - Cetirizin ili Claritin, ovisi o karakteristikama tijela. Oba lijeka druge generacije, učinkovita, praktički ne uzrokuju pospanost.

Fexadine

Proizvođač: Ranbaxi, Indija

Oblik izdavanja: tablete

Djelatna tvar: feksofenadin

Klaritin analog Fexadine koristi se kod urtikarije i sezonskog alergijskog rinitisa. Uzimaju ga jednom dnevno djeca od 6 ili 12 godina, ovisno o doziranju i odrasli. Rijetko izaziva pospanost i nema umirujući učinak..

Allerway

Proizvođač: Dr. Reddy's, Indija

Oblik izdavanja: tablete

Djelatna tvar: levocetirizin

Sinonimi: Suprastinex, Gletset, Zodak Express, Xizal, Levocetirizine, Elcet, itd..

Allerwayeva nova generacija sadrži izomer cetirizina koji je dvostruko aktivniji od posljednjeg. Koristi se za liječenje alergijskog rinitisa, urtikarije i dermatoza, Quinckeovog edema. Prema uputama, odobren je za upotrebu kod djece od 2 godine i odraslih jednom dnevno.

Nixar

Producent: Berlin-Chemie, Njemačka

Oblik izdavanja: tablete

Djelatna tvar: bilastin

Analog Claritin Nixar ne koristi se u pedijatriji do 12 godina. Iscjeliteljski učinak javlja se u roku od sat vremena i traje do jednog dana.

ketotifenom

Proizvođač: Sofarma (Bugarska), Ozon ili Irbitsky HFZ, Rusija

Oblik izdavanja: tablete i sirup

Djelatna tvar: ketotifen

Ketotifen koji se daje na recept primjenjuje se u liječenju alergija za odrasle i pedijatrijske bolesti. Pored antihistaminskog učinka, lijek dodatno potiče uklanjanje ispljuvka, smanjuje intenzitet i trajanje astmatičnih napada. Među nepoželjnim učincima su pospanost, nesanica, razdražljivost i druge reakcije živčanog sustava.

Diazolin

Proizvođač: Pharmstandard, Ozon, ABBA RUS, Valenta Pharm, Farmak, Marbiofarm, Rusija ili Ukrajina

Oblik za puštanje: tablete, dražeje

Djelatna tvar: mebhidrolinum

Diazolin je jeftini Claritin analog prve generacije. Značajni nedostaci - slab učinak, potreba za promjenom svakih 10 dana zbog razvoja ovisnosti, sedacije, negativnih učinaka na srce, jetru, bubrege, organ vida.

Što je bolje - Diazolin ili Claritin, ovisi o konkretnom slučaju. Klaritin - učinkovitiji i sigurniji, ne izaziva pospanost. Dostupno u sirupu za djecu i tabletama za odrasle..

Claritin ili Tsetrin - što je bolje za alergije

Proizvođač: Dr. Reddy S, Indija

Oblik izdavanja: tablete

Djelatna tvar: cetirizin

Sinonimi: Cetirizin, Zodak, Zyrtec, Parlazin, Solonex

Cetrin je druga generacija tableta protiv alergijskih tableta. Terapeutski učinak ovog analoga Claritina započinje u roku od 20 minuta, traje do jednog dana. Kada se koristi u preporučenim dozama, lijek nema sedativni učinak, ali moguća je lagana pospanost.

Prednosti Tsetrina: sposobnost upotrebe u djetinjstvu od 6 godina, brz učinak u trajanju od 20 minuta, razumna cijena, jednostavna upotreba - samo jedna tableta dnevno.

Proizvođač proizvodi Cetrin u pakiranjima od 20 i 30 tableta. Prvi oblik je prikladan za kratki tijek liječenja, rijetke egzacerbacije alergije ili reakcije koje se pojavljuju prvi put. Veće pakiranje pogodno je za kronične bolesnike ili ordinaciju obiteljske medicine ako u kući ima nekoliko alergičnih osoba.
Kada uspoređujemo Claritin i Cetrin, lijekovi su slični. Analozi imaju isti princip djelovanja, terapeutski učinak očituje se u roku od sat vremena. Oba analoga uzimaju se jednom dnevno. Ako jedan lijek ne pomaže, možete ga zamijeniti drugim..

Klaritin ili loratadin - što je bolje

Proizvođač: Ozon, Teva, Vertex itd., Rusija ili Mađarska

Oblik izdavanja: tablete

Djelatna tvar: loratadin

Sinonimi: Claritin, Clarotadine, Claridol itd..

Loratadin je jeftina zamjena za Claritin. Lijek proizvode uglavnom domaće farmaceutske tvrtke, cijena analoga je i do 10 puta niža. Izrazita karakteristika je prisutnost samo oblika tableta.
Općenito, Loratadin i Claritin imaju iste indikacije i ograničenja, svojstva. Lijekovi sadrže jednu komponentu. Razlikuju se u omjeru cijene i kvalitete.

Claritin je skuplji i sudjelovao je u kliničkim ispitivanjima. Najbliži su mu lijekovi Loratadina stranih (Teva) ili ruskih proizvođača koji rade po GMP standardima (Vertex, Akrikhin)..

Claritin ili Zodak - što je bolje za alergije

Proizvođač: Zentiva, Njemačka ili Češka

Oblik izdavanja: tablete, kapi

Djelatna tvar: cetirizin

Sinonimi: Cetirizin, Cetrin, Zyrtec

Zodak je lijek koji može nadomjestiti Claritin zbog neučinkovitosti. Analog sadrži drugu glavnu tvar iz druge generacije. Koristi se u obliku kapi od godine i tableta.

Zodak i Claritin su slični lijekovi, imaju slične indikacije i ograničenja za uporabu. Prednost - nedostatak pospanosti kod pacijenata.

Claritin ili Erius

Producent: Schering-Plough Labo, Belgija

Oblik izdavanja: tablete, sirup

Djelatna tvar: desloratadin

Sinonimi: Ezlor, Desloratadine, Desal, Blogir-3, Lordestine

Erius - dokazani i siguran analog Claritin-a, odobren za upotrebu od 6 mjeseci starosti kod novorođenčadi u obliku sirupa. Također, analog Claritin primjenjuje se u djece starije i odrasle. Lijek uklanja sve simptome alergija..

Budući da je Erius aktivni metabolit analog loratadina (Claritin), potonji je bolji za alergijski rinitis, kožne bolesti.

Erius pripada najnovijoj generaciji lijekova, ne izaziva pospanost, letargiju i pogoršanje psihomotornih reakcija. Može se koristiti za liječenje vozača i ljudi čiji je rad povezan s brzim motoričkim i psihoemocionalnim reakcijama. Alkohol kompatibilan.

Kad birate između Claritina ili Eriusa, djecu treba voditi dokazima i financijskim mogućnostima. Lijek sadrži aktivni metabolit glavne komponente Claritin, skuplje. Može se koristiti za liječenje djece od 6 mjeseci starosti. Erius je brži i jači.

Claritin ili Suprastin - što je bolje za alergije

Producent: Aegis, Mađarska

Oblik izdavanja: tablete, ampule

Djelatna tvar: kloropiramin

Suprastin je lijek alergije prve generacije s mnogim kontraindikacijama i nuspojavama..

U dječjoj praksi ovaj analog Claritin-a zabranjen je za upotrebu do 3 godine. Nedostaci - uzrokuje pospanost, pojačava učinke alkohola, nije pogodan za starije osobe i vozače. Opasna nuspojava je bronhospazam. Lijek je propisan za razne alergijske reakcije, osim za bronhijalnu astmu.

Učinak se javlja u roku od 15 minuta i traje do 3-6 sati, nakon čega je potrebno popiti sljedeću dozu.

Claritin - moderniji i sigurniji lijek, pogodan za upotrebu.

Claritin ili Desal

Proizvođač: Actavis, Indija

Oblik izdavanja: sirup, tablete

Djelatna tvar: desloratadin

Sinonimi: Nalorius, Erius, Lordestine, Ezlor itd..

Što je bolje - Desal ili Claritin, ovisi o dokazima. Prvi lijek brže započinje svoj terapeutski učinak, jer sadrži aktivni metabolit loratadina. Analog Desal koristi se u dječjoj i odrasloj praksi.

Claritin ili Kestin

Proizvođač: Industrias ili Catalent, Španjolska

Oblik izdavanja: tablete

Djelatna tvar: ebastin

Kestin se proizvodi u dva oblika tableta - jedan se mora isprati vodom, drugi se otopi u usnoj šupljini i djeluje brže, pogodno za pacijente sa poteškoćama u gutanju. Za razliku od Claritina, terapeutski učinak traje do 48 sati.

Još jedna nedvojbena prednost - nakon prestanka tečaja antihistaminski učinak traje do 3 dana, što smanjuje trajanje primjene na 5 dana.

Kestin se koristi u dječjoj praksi od 12 godina.

Claritin i Kestin su lijekovi jedne generacije. Sadrže različite aktivne tvari. Indikacije za uporabu su iste. Što je bolje, razlikuje se u određenoj situaciji.

Tavegil ili Claritin - što je bolje

Producent: Takeda (Austrija) ili Famar (Italija)

Oblik izdavanja: tablete, injekcije

Djelatna tvar: klemastin

Analog Claritina u tabletama i injekcijama za brže antihistaminsko djelovanje - lijek Tavegil, pripada prvoj generaciji antihistaminika. Tavegil se koristi kod rinitisa i kožnih pruriticnih dermatoza - svrbeža nakon uboda insekata, košnice, dermatitisa. Učinak traje do 12 sati, pa se ovaj analog Claritin mora piti dva puta dnevno.

Nedostatak Tavegila je sedativni učinak. Tijekom uzimanja analoga pacijenti primjećuju pospanost i povećani umor, letargiju, narušenu koordinaciju, suhu sluznicu i ovisnost. Međutim, ponekad su ove nuspojave potrebne da se pacijent brzo oporavi..

U dječjoj praksi dopušteno je od 6 godina.

Važno! Ako je odabran Tavegil, treba imati na umu da se nakon 10 dana lijek mora zamijeniti zbog pojave ovisnosti. Za sprečavanje neželjenih reakcija ne može se koristiti zajedno s alkoholom, jer lijek pojačava djelovanje tekućina koje sadrže alkohol.

U ostalim slučajevima, Claritin djeluje brže i jače, prikladno je koristiti (jednom dnevno), pacijent ne doživljava suhu sluznicu, pospanost. Nesumnjiva prednost je mogućnost korištenja više od 10 dana za kronične alergije, jer lijek ne izaziva ovisnost.

Claritinovi analozi razlikuju se u sastavu, indikacijama, ograničenjima. Prilikom odabira zamjene treba uzeti u obzir je li lijek pogodan za vozače, starije osobe, izaziva li pospanost ili ne, u kojoj je dobi dopušteno koristiti ga u dječjoj praksi. Trudnice i dojeće žene ne bi se trebale samostalno odlučivati ​​o zamjeni; posavjetovati se s liječnikom.

Odgovori na pitanja

  1. Koja je razlika između loratadina ili klaritina?

Sadrži jednu aktivnu tvar. Međutim, zbog razlika u kvaliteti sirovina, proizvodnih tehnologija, promjena kvalitete. Kad birate između lijekova, dajte prednost Claritinu ili poznatom i visokokvalitetnom Loratadinu. Na primjer, proizvođač.

Prema studijama, lijek ne uzrokuje pospanost kada se slijede upute, posebno preporučene doze.

Ako lijekovi ne pomognu, a dijagnoza je alergija, zamijenite je pripravcima koji sadrže izomere. Na primjer, levocetirizin, desloratadin.

Ne, to je antialergijsko..

Loratadin ili cetirizin: što je bolje za alergije?

Loratadin (Claritin) i cetirizin (Zirtec) najpopularniji su lijekovi protiv alergija u ruskim ljekarnama koje možete kupiti bez recepta liječnika..

Loratadin i cetirizin su antihistaminici koji uspješno uklanjaju simptome alergije: suzenje, svrbež, osip, edemi.

Oba lijeka pomažu kod kontaktnog dermatitisa, uboda insekata, alergije na hranu kod djece i odraslih..

Iako Claritin i Zirtec pripadaju istoj skupini, sadrže potpuno različite aktivne tvari, na različite načine utječu na tijelo i prenose ih pacijenti.

Danas ćemo shvatiti što je najbolje za alergije - loratadin ili cetirizin.

Kako djeluju antihistaminici??

Kada osoba dođe u kontakt s alergenom, imunološki sustav burno reagira na strane tvari stvarajući upalni posrednik - histamin. To je histamin koji je odgovoran za simptome alergije, kao što su crvenilo kože, curenje iz nosa (rinoreja), začepljenost nosa, svrbež u očima i suzenje, kašalj, nedostatak daha i piskanje. Reakcija imunološkog sustava doprinosi oslobađanju dodatne sluzi, što pomaže u čišćenju dišnih putova od neprijateljskih tvari.

Antihistaminici blokiraju stanične „receptore“ - H1-histaminske receptore, sprečavajući da se histamin veže na stanice sluznice i izaziva simptome alergije. Oni savršeno zaustavljaju reakciju na manje ili bezopasne alergene poput polena, prašine i peruti kućnih ljubimaca..

Cetirizin je antihistamin s blagim sedativnim učinkom. Na mnogo je načina sličan ostalim antihistaminicima II generacije, poput desloratadina (Erius), feksofenadina (Telfast), levocetirizina (Azersin) ili azelastina (Allergodil).

Za razliku od antihistaminika prve generacije (suprastin), ovi moderni lijekovi ne prodiru dobro u mozak, pa uzrokuju manju pospanost i letargiju..

Loratadin je dugovječni antihistaminik II generacije koji u preporučenim dozama ne prelazi moždanu barijeru. Gotovo da nema utjecaja na reakciju i koncentraciju..

Koja je razlika između loratadina i cetirizina?

Vrijeme radnje

sigurnosni

Claritin i Zirtek smatraju se jednim od najučinkovitijih i najsigurnijih lijekova protiv alergija, pa ih ljekarne izdaju u cijelom svijetu bez recepta liječnika. Ali, kao što možda zamislite, apsolutno sigurni lijekovi ne postoje. Loratadin treba uzimati s oprezom kod teških jetrenih bolesti - to uvelike ovisi o "preradi" jetrenih enzima.

Istodobno, cetirizin se izlučuje bubrezima uglavnom nepromijenjenim. Oba lijeka često reagiraju s drugim lijekovima i suplementima, tako da kada uzimate kombinaciju, morate biti izuzetno oprezni!

Mamurluk

Mnoge tablete protiv alergija uzrokuju pospanost. To je glavni strah, zbog kojeg pacijenti odbijaju liječenje. Zyrtec i Claritin utječu na mozak mnogo manje nego stariji antihistaminici. Ali cetirizin vjerovatnije uzrokuje pospanost nego loratadin. To su dokazala mnoga klinička ispitivanja od 2000. godine..

Skeptični kolege mogu pregledati objavljivanje Loratadina nasuprot cetirizina: procjena somnolencije i motivacije tijekom radnog dana u časopisu Clinical Therapy. Izbjegavajte uzimanje cetirizina ako vozite ili obavljate potencijalno opasne radove koji zahtijevaju veću pažnju.!

Alergija na trudnoću

Sigurnost cetirizina u trudnica nije adekvatno proučena. Podaci pokusa na životinjama i ograničenog praćenja trudnica u inozemstvu nisu otkrili dodatni rizik od malformacija. Tvar prelazi u majčino mlijeko..

Sigurnost loratadina tijekom trudnoće također se slabo razumije..

Pokusi na životinjama nisu otkrili teratogena ili embriotoksična svojstva.

Promatranja trudnica koje su slučajno uzimale lijek u prvom tromjesečju nisu otkrila dodatni rizik od urođenih malformacija u djece. Tvar prelazi u majčino mlijeko..

Nuspojave loratadina i cetirizina

Najčešće nuspojave cetirizina su:

- pospanost (u 14% bolesnika)
- glavobolja
- vrtoglavica
- umor
- suha usta
- mučnina

Rijetke, ali ozbiljnije nuspojave:

- grčevi u želucu
- gubitak svijesti
- smanjenja tlaka,
- alergijske reakcije

Najčešće nuspojave loratadina:

- glavobolja
- mamurluk
- umor
- suha usta

Također su zabilježeni nervoza i atipični problemi sa zaspavanjem..

Kako uzimati loratadin i cetirizin?

Cetirizin se uzima bez obzira na unos hrane:

- odrasli i djeca od 12 godina u dnevnoj dozi od 10 mg jednom dnevno
- djeca od 6 do 12 godina u dnevnoj dozi od 10 mg, podijeljenoj u dvije doze
- djeca od 2 do 6 godina u dnevnoj dozi od 5 mg, podijeljenoj u dvije doze

Loratadin treba uzimati odvojeno od hrane:

- odrasli i djeca od 6 godina u dozi od 10 mg jednom dnevno
- djeca od 2 do 6 godina u dozi od 5 mg jednom dnevno

Istodobna primjena loratadina s hranom produžuje početak učinka!

Kako Zyrtec i Claritin komuniciraju s drugim lijekovima?

cetirizinski

Teofilin (lijek protiv astme) usporava otpuštanje lijeka iz tijela i povećava koncentraciju u krvi za 16%, pojačavajući njegov učinak i nuspojave. Prema stručnjacima FDA-e, cetirizin djeluje u interakciji s 570 ljekovitim tvarima: difenindamin, duloksetin, pregabalin, alprazolam itd..

Cetirizin se ne miješa dobro s alkoholom!

loratadin

Eritromicin, cimetidin i ketokonazol (Nizoral) povećavaju koncentraciju tvari i tijela, usporavajući transformaciju loratadina u jetri. Pojačati nuspojave. Interakcija s više od 60 lijekova: amiodaron, karbamazepin, rifampicin, flukonazol, terbinafin, mifepriston, trava šipka, antiretrovirusni itd..

Loratadin nije kompatibilan s alkoholom!

Koji je lijek najbolji za alergije?

Oba antihistaminika su sigurna i vrlo učinkovita, a izvrsna su za simptome sijene groznice, alergije na hranu i lijekove te kontaktni dermatitis..

Glavni čimbenici pri odabiru:

- cetirizin počinje brže djelovati
- mnogo je vjerojatnije da cetirizin izaziva pospanost
- loratadin je nepoželjno uzimati kod problema s jetrom
- kada uzimate druge tablete, pogledajte interakcije
- nemojte kombinirati lijekove protiv alergije s alkoholom

Konstantin Mokanov: magistar farmacije i profesionalni medicinski prevoditelj

Usporedba Claritina ili Loratadina

To je tzv antihistaminici. Blokiraju specifične histaminske receptore koji se nalaze na površini stanica u raznim organima i tkivima..

Tako ovi lijekovi uklanjaju negativne učinke histamina. Biološki aktivni histamin odgovoran je za nastanak svrbeža, oticanja kože i sluznice, bronhospazma i drugih alergijskih reakcija.

Stoga se Claritin i Loratadin koriste kao antialergijske lijekove, ali ne samo. Činjenica je da histamin izaziva tijek upalnih reakcija.

Stoga se Claritin i Loratadin koriste ne samo za alergije, već i za složeno liječenje bilo kojeg upalnog procesa, uključujući i za prehlade kod odraslih i djece.

Primjetno je da su Claritin i Loratadin isti lijek, koji se prodaje pod različitim imenima..

Claritin je zaštićena robna marka pod kojom je lijek u obliku 0,1% sirupa i 10 mg tableta. proizveli su belgijski ogranci poznate multinacionalne tvrtke Scharing Plough. A loratadin je aktivna tvar u ovom lijeku.

Mnoge domaće tvrtke proizvode generičke Claritin analoge pod nazivom Loratadin, aktivni sastojak. Loratadin u tabletama ima istu težinu kao Claritin - 10 mg.

No činjenica da se proizvodi u Rusiji i nije toliko reklamirana i promovirana kao Claritin čini je mnogo jeftinijom. Međutim, u ovom slučaju postoji rizik od nabave proizvoda niske kvalitete proizvedenih uz kršenje tehnologije.

Iako postoje tablete Loratadin Teva koje je napravila mađarska tvrtka Teva. Trošak ovog lijeka nije puno jeftiniji od Claritina. Uz to, nadaleko je poznata i njemačka LauraHexal, koja se u obliku tableta proizvodi od njemačke tvrtke Salutas.

LauraHexal je jeftiniji od Claritina. Čini se da razlika u troškovima oglašavanja utječe.

Pored ovih lijekova, postoje i drugi, u kojima je Loratadin aktivna tvar.

  • Claridol - tablete. Indija, Shreya.
  • Lomilan - sirup, suspenzija, tablete. Firma Lek, Slovenija.
  • Erolin - tablete. Mađarska, Etis.
  • Alerpriv - tablete. Argentina, Kemika.
  • Klargotyp, Klarifarm, Klarifer, Klarisens, Klarotadin - brojni ruski lijekovi različitih ruskih tvrtki proizvedenih u tabletama, sirupima i suspenzijama.

Težina tableta i postotak sirupa i suspenzija posvuda su isti. Međutim, troškovi domaćih sredstava obično su niži od uvoženih. Vrijedi napomenuti da jeftino još uvijek nije uvijek loše. No kupnjom lijekova koji se prodaju, vjerojatnije je da ćemo se zaštititi od lažiranja.

Upute za uporabu Claritin za djecu u tabletama i sirupima s dozama prema dobi

Claritin tablete: značajke

Kada receptori formiraju veze s histaminom, osoba je blizu bronhospazma, to dovodi do povećanja vaskularne propusnosti, a iz istih čimbenika postoji rizik od jakog svrbeža. Kada koriste Claritin, ti receptori brzo blokiraju i prestaju djelovati..

Lijek tvori posebne komplekse liganda koji se polako razgrađuju u krvi i pružaju dugotrajan, postojan, antihistaminski učinak..

Lijek ima selektivni učinak samo na stanične strukture koje su pod utjecajem histamina, ne prodire kroz krvno-moždanu barijeru, ne utječe na središnji živčani sustav.

Lijek je dostupan u dva oblika:

  • tablete,
  • sirup.

Lijek je u bijelim ovalnim tabletama, na prednjoj strani tablete u sredini nalazi se razdjelna traka. Pakirano u 15, 10, 7 komada u blisteru, 1 - 3 blistera u pakiranju. Jedna tableta sadrži 10 mg tvari. Claritin sadrži i upute za uporabu.

Sirup je namijenjen djetetu i koristi ga. Sirup je bezbojan ili žućkast. U 1 ml - 1 mg loratadina. Što se tiče sastava, sirup sadrži pročišćenu vodu, glicerol, propilen glikol, monohidrat limunske kiseline, natrijev benzoat, umjetnu aromu breskve, granuliranu saharozu. U kartonskom pakiranju u obliku pakiranja nalazi se 1 boca tamne boje, mjerna žlica ili graduirana špric - raspršivač.

  • Klaritinske tablete i sirup ne utječu na rad ostalih organa sustava.
  • Ima izražen terapeutski i dugotrajni učinak, lijek nema sedativni učinak, od njega se ne pojavljuje pospanost, ne smanjuje pažnju.
  • Claritin se koristi za prevenciju i liječenje alergija. Koriste se za liječenje odraslih i djece..

Claritin®

Nakon uzimanja lijeka unutar, loratadin se brzo i dobro apsorbira iz probavnog trakta. Tmax loratadina u krvnoj plazmi iznosi 1-1,5 sati, a njegov aktivni metabolit desloratadin 1,5-3,7 sati. Jedenje povećava Tmax loratadina i desloratadina za otprilike 1 sat, ali ne utječe na učinkovitost lijeka. Cmax loratadina i desloratadina neovisan o unosu hrane.

Bioraspoloživost loratadina i njegovog aktivnog metabolita ovisi o dozi.

Loratadin se u visokom stupnju veže na proteine ​​plazme 97-99%, a njegov aktivni metabolit na umjereni stupanj - 73-76%.

Loratadin se metabolizira kako bi nastao desloratadin uz sudjelovanje izoenzima CYP3A4 i, u manjoj mjeri, CYP2D6.

Izlučuje se putem bubrega (približno 40% oralne doze) i kroz crijeva (otprilike 42% oralne doze) duže od 10 dana, uglavnom u obliku konjugiranih metabolita. Otprilike 27% oralne doze izluči se bubrezima unutar 24 sata nakon uzimanja lijeka. Manje od 1% aktivne tvari bubrezi se izluče nepromijenjeni u roku od 24 sata nakon uzimanja lijeka.

T1 / 2 loratadina je od 3 do 20 sati (prosječno 8,4 sata), a desloratadina od 8,8 do 92 sata (prosječno 28 sati).

Farmakokinetika u posebnim kliničkim slučajevima

Farmakokinetički profili loratadina i njegovog aktivnog metabolita kod zdravih dobrovoljaca odraslih i starijih osoba bili su usporedivi.

T1 / 2 loratadina i desloratadina u starijih bolesnika je od 6,7 do 37 sati (prosječno 18,2 sata) i od 11 do 39 sati (prosječno 17,5 sati).

U bolesnika s kroničnom bubrežnom bolešću, Cmax i AUC loratadina i njegovog aktivnog metabolita se povećavaju u usporedbi s bolesnicima s normalnom funkcijom bubrega. T1 / 2 loratadina i njegovog aktivnog metabolita u ovom se slučaju ne razlikuje od onih u zdravih bolesnika. T1 / 2 loratadina i njegovog aktivnog metabolita ne mijenja se u prisutnosti kroničnog zatajenja bubrega. Hemodijaliza u bolesnika s kroničnim zatajenjem bubrega ne utječe na farmakokinetiku loratadina i njegovog aktivnog metabolita.

U bolesnika s alkoholnim oštećenjem jetre, Cmax i AUC loratadina i njegovog aktivnog metabolita povećavaju se 2 puta u usporedbi s ovim pokazateljima u bolesnika s normalnom funkcijom jetre. T1 / 2 loratadina i njegovog aktivnog metabolita povećava se s alkoholnim oštećenjem jetre (ovisno o težini bolesti) i ne mijenja se u prisutnosti kroničnog zatajenja bubrega.

Claritin. Indikacije za uporabu

Obično tablete počinju djelovati nakon 30 minuta. Dostizanje antihistaminskog učinka događa se za 8 do 12 sati i traje najmanje 24 sata. Indikacije za uporabu mogu biti različite.

Sljedeći uvjeti su u pravilu indikacija za uzimanje Claritina:

peludna groznica

Uzrokuje ga pelud tri glavne skupine biljaka: drveća, žitarica i bilja. Sve gore navedene biljke su oprašene vjetrom. Veličina čestica mjeri se u mikronima, vjetar ih vrlo lako prenosi na velike udaljenosti. Dijagnosticira se u bilo kojoj dobi. I odrasli i djeca mogu dobiti ovu bolest..

Alergija se očituje u obliku curenja iz nosa, alergijskog konjuktivitisa, kao i sinusitisa, etmoiditisa i frontalnog sinusitisa. Ne isključuje se pojava alergije u obliku dermatitisa ili bronhijalne astme. Bolesnici s sijenom groznicom tijekom godine imaju povećanu osjetljivost sluznica, visoku spremnost za trenutni alergijski odgovor na uobičajene iritacije: hladnoću, duhanski dim, arome, kućne kemikalije.

Peludna groznica

Prvi mjeseci ljeta su opasni za ljude zbog cvatnje timoteja, kukuruza, zobi, pšenične trave. U bolesnika alergičnih na biljni pelud, sijenu groznicu mogu uzrokovati hrana koja sadrži žitarice ili biljni ekstrakt: kruh, žitarice, žitarice, tjestenina. Sljedeći val sijene groznice pada u kolovozu-rujnu. Fitopreparacije koje sadrže ove biljke, infuzije, čajevi mogu uzrokovati ne samo alergijski rinitis, već mogu izazvati i osip, Quinckeov edem, nedaleko od anafilaktičkog šoka.

Alergijska reakcija može se javiti i upotrebom meda, pčelarskih proizvoda koji sadrže pelud iz biljaka alergena. Ujesen groznice u jesen povezan je s velikim brojem spora na lišću koje je već otpalo..

Kronična recidivna urtikarija

Dijagnostička prezentacija formulirana je na sljedeći način: uzrok se ne može pronaći, a javljaju se peckanje, crvenilo i oticanje kože, stvaranje žuljeva, porast tjelesne temperature. Izvana, kožne lezije su slične opekotinama koprive. Ovo je složena bolest. Karakteriziraju ga razdoblja remisije i pogoršanja. Relapse je teško podnijeti. Snažan svrbež čini zasluženi odmor i san. Osoba je vrlo razdražljiva, mogući su psihološki slom. Bolest se može pojaviti i kod odrasle osobe i kod djeteta.

Alergije na koži

Najčešće kožne bolesti alergijske prirode: atopijski dermatitis, urtikarija, Quinckeov edem ili ekcem. Česta u djetinjstvu.

Claritin tijekom trudnoće

Claritin tijekom trudnoće može se koristiti samo ako je korist od njegove uporabe očito veća od mogućih nuspojava, a liječnik definitivno treba uzeti u obzir ovaj faktor prilikom propisivanja Claritina trudnici. S dojenjem je koncentracija lijeka u majčinom mlijeku jednaka onoj u krvi žene.

Tijekom liječenja preporučuje se prekid dojenja. Mama bi trebala objasniti što je uporaba lijeka i u kojoj količini će biti optimalna.

Kako lijek

Većina alergijskih reakcija nastaje otpuštanjem upalnih medijatora, od kojih je najvažniji histamin. Do danas postoje dvije glavne skupine antihistaminika.

    Prva generacija. Oni uključuju farmakološka sredstva poput Diphenhidramine, Suprastin ili Tavegil.
    Oni djeluju neselektivno i sposobni su utjecati na H1-histaminske receptore i ostale vrste receptora u tijelu. Imajući najveću terapijsku učinkovitost, ovi lijekovi imaju niz nuspojava..

Često izazivaju sedativni učinak, mogu negativno utjecati na kardiovaskularni sustav, inhibirati bronhijalnu sekreciju.

Druga generacija. Klaritin im također pripada..

Oni imaju najselektivniji učinak na H1-histaminske receptore. Međutim, oni zapravo ne utječu na preostale skupine receptora u tijelu, i stoga su lišeni niza nuspojava. Mehanizam djelovanja Claritina je isključivanje H1 receptora, stabiliziranje membrane mastocita i bazofila, smanjenje sinteze drugih posrednika koji su uključeni u alergijske reakcije.

Drugi, ne najmanje važan učinak proizvoda, je njegova sposobnost da djeluje protuupalno, usmjereno na smanjenje aktivacije eozinofila, sintezu citokina i međućelijskih ljepljivih molekula.

Claritin: upute za upotrebu za djecu

Klaritin se u dječjoj praksi koristi kod sljedećih bolesti:

  • sezonski ili višegodišnji alergijski rinitis;
  • akutna i kronična urtikarija;
  • razne kožne bolesti;
  • alergijske reakcije na ujede insekata.

Nakon dvije godine, doza i doza djeteta u aplikaciji postavljaju se ovisno o tjelesnoj težini:

  • manje od 30 kg - 5 mg (jedna čajna žličica ili 5 ml sirupa);
  • više od 30 kg - 10 mg (dvije žličice ili 10 ml sirupa).

Sirup dobro podnosi i percipira djeca, rijetko daje nuspojave. Na to ukazuju i pregledi zadovoljnih mumija na Internetu.

Klaritin i analozi

Nuspojave lijeka

Nuspojave kod uzimanja Claritina vrlo su rijetke, a u većini slučajeva njihova pojava povezana je s viškom dnevne doze lijeka (više od 40 mg istodobno). Obično u roku od 2-3 dana neugodni simptomi nestaju sami. Ako se sumnja na predoziranje, naznačeno je davanje enterosorbenata (polisorb, aktivni ugljen itd.)..

Nuspojave uključuju:

  • mučnina;
  • umor;
  • grčevi glave;
  • nemirno ponašanje;
  • suha usta
  • kožni osip;
  • slabost;
  • povećani apetit;
  • probavne smetnje (proljev);
  • nesanica;
  • grčevi u nogama i rukama;
  • palpitacije srca (tahikardija);
  • mamurluk;
  • vrtoglavica;
  • oslabljena funkcija jetre.

Claritin. kontraindikacije

Claritin tablete i sirup imaju sljedeće kontraindikacije:

  • postoji visoka osjetljivost na komponente lijeka;
  • djetetova dob do 2 godine;
  • laktacija.

Kao i mnogi lijekovi, Claritin ima analoge koji se mogu propisati, uključujući i u slučaju netolerancije na lijek. Što može zamijeniti lijek Claritin: Analozi lijeka:

Ovo nije potpuni popis analoga u kojima je glavna tvar ista ili ima sličan učinak. A o tome koliko je učinkovit Claritin u usporedbi s analogima, više detalja dat će recenzije ljudi koji koriste ovaj alat.

analoga

  1. Alerpriv;
  2. Vero-loratadin;
  3. Clallergin;
  4. Clargotil;
  5. Claridol;
  6. Clarisens;
  7. Clarifer;
  8. Clarotadine;
  9. Lomilan;
  10. Lomilan Solo;
  11. Laura Hexal;
  12. loratadin;
  13. Lotharen;
  14. Tirlor;
  15. Erolin.
  • Loratadin;
  • Lomilan;
  • Klaridol;
  • Clarotadine;
  • Aerius
  • Lotaren
  • Klallergine;
  • Klarisens;
  • Klarifarm;
  • Klarifer;
  • Klarfast;
  • LoraHEXAL;
  • Alertpriv;
  • Clargotil;
  • Erolin.

    Claritinovi analozi su: Loratadin, Loratadin-Akrikhin, Lorahexal, Lomilan, Clarotadin, Claridol, Lotharen, Clarisens, Clarifer, Clarfast, Clarifarm, Clallergin, Clargotil, Alerpriv, Erolin, Erius.

    Claritin: recenzije

    Sretna sam baka blizanaca. Moji anđeli imaju dvije godine. Ljeti su u selu ugrizali mekušce. Držao sam jedno ili drugo u naručju. Djeca su plakala svrbežom. Sušenje kože. Mučila je dok liječnik nije preporučio Claritin sirup. Jednostavno doziranje i ušteda učinka. Sve sam radio prema uputama. Lijek djeluje odmah. Djeca su prestala svrbež gotovo odmah nakon uzimanja ukusnog lijeka. Liječnik mi je rekao kakve analoge ima ovaj lijek, ali ja i dalje vjerujem samo Claritinu.

    Elena Arkadievna, 67 godina

    Moj lijek Claritin ne izaziva pospanost. Počeo sam ga koristiti nakon pozitivnih povratnih informacija o prijatelju. Primjenjujem ga jednom dnevno. Moja majka je također koristila Claritin, on joj je puno pomogao. Čini mi se da ću mu, kada imam dijete, dati i Claritin u slučaju alergije, ali samo u obliku sirupa. Što se tiče aplikacije, ona je vrlo jednostavna.

    Klaritin me spasio od alergija. Otišao sam u selo da se upoznam sa djevojčinim roditeljima. I zamislite, sve je lijepo, ali plačem kao smrdljiva djevojka. A za sve je kriva alergija. Jedna tableta + upotreba lijeka prema uputama i postupno se "suze" suše. Claritin za alergije je sjajna stvar!

    Ja sam šumar. Cijeli život u šumi. I nakon mnogih godina, alergija. Koža je blistara i svrbi. Cijenila sam Claritinove spasilačke tablete. Uzimam lijek prema uputama liječnika, i radim u svako doba godine. Koža je čista, kao u mladosti.
    Mihail, 60 godina